Η Μικτή Κορινθίας Κ14 τα έδωσε όλα κόντρα στην Ανατολική Αττική ωστόσο, έμεινε στο 0-0, το μεσημέρι της Τετάρτης (19/2) στο Κιάτο, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος των Ενώσεων.

Μια ισοπαλία που δεν επέτρεψε στην Κορινθία να περάσει στη 2η θέση του 6ου ομίλου και πλέον, η πρόκριση θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική.

Η Μικτή Κ14 έπαιξε πολύ καλά και άξιζε τη νίκη, όμως, δεν μπόρεσε να μετατρέψει σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε και παράλληλα αντιμετωπίσε και εχθρική διαιτησία. Δεκαπέντε λεπτά πριν το τέλος, ο Σιαχάμης σκόραρε με κεφαλιά, όμως, ο ρέφερι από την Αρκαδία «ανακάλυψε» επιθετικό φάουλ και ακύρωσε το γκολ, μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες.

Στα τελευταία λεπτά, η ομάδα της Κορινθίας πίεσε, αλλά δεν βρήκε τον νικητήριο γκολ, χάνοντας δύο σπουδαίες ευκαιρίες με τους Σιαχάμη και Τσέλιο. Η εμφάνιση ήταν καλή, η ομάδα έδειξε τη δυναμική της και πλέον, θα παίξει για την πρόκριση στην τελευταία αγωνιστική, στην εκτός έδρας αναμέτρηση (4/3) με τη Δυτική Αττική.

Πλέον, στον όμιλο προηγείται η ΕΠΣ Αθηνών με 12 βαθμούς, ακολουθεί με 9 η ΕΠΣ Πειραιά και με 8 η Κορινθία και η Ανατολική Αττική. Η Κορινθία θα πρέπει να κερδίσει τη Δυτική Αττική και παράλληλα, να μην κερδίσει ο Πειραιάς την Ανατολική Αττική, της οποίας, η Κορινθία υπερτερεί σε περίπτωση ισοβαθμίας. Οι δύο πρώτες ομάδες του ομίλου προκρίνονται στους «16» του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Η σύνθεση της Μικτή Κορινθίας: Κυρίτσης, Κόκκινος, Βλάχος, Τσιουγγαρής, Τσιράκης, Κατράς, Παπασημάκης, Γαϊτανάρος, Σιαχάμης, Τσέλιος, Κακογιάννης. Έπαιξαν και οι Μπέκος, Οικονόμου, Βαγγόπουλος.