Εύκολο έργο είχαν στα Ίσθμια οι Άγιοι Θεόδωροι, καθώς επικράτησαν 5-0 του Ασπρόκαμπου και έκαναν ένα ακόμη βήμα για την άνοδο στην Α’ κατηγορία.

Η νίκη έδωσε στους Αγίους αέρα 7 βαθμών στην κορυφή της βαθμολογίας και πλέον, στρέφουν την προσοχή τους στο ντέρμπι που ακολουθεί με τον Άρη Βοχαϊκού.

Οι γηπεδούχοι επέβαλαν με το… καλησπέρα τον ρυθμό τους και φανέρωσαν την ανωτερότητα τους απέναντι στον Ασπρόκαμπο, που προσπάθησε να σταθεί φιλότιμα και πάλεψε όσο μπορούσε το ματς.  Μόλις στο 8’ ο Τσόγκας άνοιξε το σκορ και στο 18’ ο Λημνιώτης έγραψε το 2-0. Το ημίχρονο έκλεισε με το γκολ του Λίλιου στο 30’, έπειτα από ασίστ του Ξύδη.

Στην επανάληψη, ο Γκοτζιάς με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 65’ και πέντε λεπτά μετά ο Φάμπιο Μούλα με ωραία σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Μια ακόμη καλή εμφάνιση για τους Αγίους Θεοδώρους, που συνεχίζουν την κούρσα τους προς τον τίτλο και την άνοδο.

ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ: Μεταξάς, Λεστάκης, Τσόγκας (70’ Γεωργακόπουλος), Μούκας, Φάμπιο, Δρίτσας (46’ Φράγκος), Λημνιώτης, Δέδες (46’ Γκοτζιάς), Μπαστούνης, Ξύδης (55’ Λουκάς), Λίλιος

ΑΣΠΡΟΚΑΜΠΟΣ: Μπέζας, Κανέλλος, Μπελίτσης Κ., Σάκουλης (46’ λ.τρ. Σαλμάς), Μπελίτσης Γ., Κλωνής, Κωστούρος, Τζογανάκος, Δημητρακόπουλος, Μπίζιος, Δρούγκας