Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΑΟ Ζευγολατιού, που επικράτησε 3-1 της Θύελλας Κάτω Διμηνιού, με πρωταγωνιστή τον Γιώργο Μπέλλο.

Μετά από 5 αγωνιστικές, ο ΑΟΖ  που εμφανίστηκε βελτιωμένος, είχε πάθος και διάθεση, πήρε τους πρώτους 3 βαθμούς και ξεκόλλησε από την τελευταία θέση του 2ου ομίλου, στην οποία, βρίσκεται πλέον η Θύελλα με 2 βαθμούς.

Το Διμηνιό κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 25’, όταν ο Μπρακούλιας με μακρινό σουτ εκτός περιοχής, αιφνιδίασε τον Λάτσα. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 35’, όταν ο Μπέλλος βρέθηκε σε θέση βολής και με πλασέ, έγραψε το 1-1.

Στην επανάληψη, τα δεδομένα του αγώνα άλλαξαν στο 50’, όταν ο διαιτητής Καρακάσης έδειξε την απευθείας κόκκινη στον Μπλόσι της Θύελλας για χτύπημα εκτός φάσης σε αντίπαλο. Με παίκτη παραπάνω, ο ΑΟΖ πήρε τα ηνία και στο 65’ έκανε την ανατροπή, με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Μπέλλου.

Παρά την προσπάθεια της Θύελλας να αντιδράσει, οι γηπεδούχοι έλεγξαν τον ρυθμό και έφτασαν στο τελικό 3-1 στο 85’ με σκόρερ τον Νίκο Καραγκούνη. Στο επόμενο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον ΑΟΖ ο Πολυδωρόπουλος.

ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ: Λάτσας, Βαρδουνιώτης, Πολυδωρόπουλος, Σούλι, Σπυρόπουλος, Γεωργιάδης, Καλλίρης (Μπιλάλ), Δεδάκης, Μπέλλος, Καραγκούνης, Αυγέρης (Βαφειάδης)

ΘΥΕΛΛΑ Κ. ΔΙΜΗΝΙΟΥ: Λακόβ, Τάλιος, Πρίφτης, Γιακούπι, Αβράτογλου, Μπίζιος, Μπλόσι, Μπρακούλιας, Ατματσίδης (62’ Δάνης), Δημήτρι (62’ Αντωνόπουλος), Πρεντούσης (46’ Ψυχογιός)