Το μεσημέρι της Τρίτης (8/9) πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, για τη σεζόν 2020-21.

Όπως είναι γνωστό, η Κορινθία εκπροσωπείται στον 7ο όμιλο από τον Ατρόμητο Χιλιομοδίου, που θα κάνει πρεμιέρα εντός έδρας με αντίπαλο τον Πανγυθεατικό.

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος μετατέθηκε για τις 11 Οκτωβρίου από τις 20 Σεπτέμβρη, που αρχικά είχε οριστεί. Και αυτό διότι ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο για την Super League 2 και την Football League. Το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί στις 18 Απριλίου.

Αναφορικά με την προκήρυξη του πρωταθλήματος και το τι θα γίνει με άνοδο και υποβιβασμό, το ζήτημα θα τακτοποιηθεί στις αρχές Οκτωβρίου. Τέλος, όπως τονίστηκε κατά τη διάρκεια της κλήρωσης, γίνεται προσπάθεια, προκειμένου το πρωτάθλημα να διεξαχθεί με κόσμο στα γήπεδα, σε ποσοστό 20 με 30%.

Το πρόγραμμα του 7ου ομίλου:

1η αγωνιστική  

Ναύπλιο 2017 – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Άρης Σκάλας – Κηφισιά

Άγιος Ιερόθεος – Κορωνίδα Κοιλάδας

ΑΕ Ερμιονίδας – Ερμής Μελιγούς

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Πανγυθεατικός

ΠΑΟ Ρουφ – Παναρκαδικός

Ρεπό: Μολαϊκός

2η αγωνιστική  

Μολαϊκός – Ναύπλιο 2017

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Άρης Σκάλας

Κηφισιά – ΑΕ Ερμιονίδας

Κορωνίδα Κοιλάδας – Ατρόμητος Χιλιομοδίου

Ερμής Μελιγούς- ΠΑΟ Ρουφ

Πανγυθεατικός – Παναρκαδικός

Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

3η αγωνιστική  

Ναύπλιο 2017 – Άρης Σκάλας

Άγιος Ιερόθεος – Μολαϊκός

ΑΕ Ερμιονίδας – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

ΠΑΟ Ρουφ – Κηφισιά

Παναρκαδικός – Κορωνίδα Κοιλάδας

Πανγυθεατικός – Ερμής Μελιγούς

Ρεπό: Ατρόμητος Χιλιομοδίου

4η αγωνιστική  

Άγιος Ιερόθεος – Ναύπλιο 2017

Άρης Σκάλας – ΑΕ Ερμιονίδας

Μολαϊκός – Ατρόμητος Χιλιομοδίου

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – ΠΑΟ Ρουφ

Κηφισιά – Πανγυθεατικός

Κορωνίδα Κοιλάδας – Ερμής Μελιγούς

Ρεπό: Παναρκαδικός

5η αγωνιστική  

Ναύπλιο 2017 – ΑΕ Ερμιονίδας

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Άγιος Ιερόθεος

ΠΑΟ Ρουφ – Άρης Σκάλας

Παναρκαδικός – Μολαϊκός

Πανγυθεατικός – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Κορωνίδα Κοιλάδας – Κηφισιά

Ρεπό: Ερμής Μελιγούς

6η αγωνιστική  

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Ναύπλιο 2017

ΑΕ Ερμιονίδας – ΠΑΟ Ρουφ

Άγιος Ιερόθεος – Παναρκαδικός

Άρης Σκάλας – Πανγυθεατικός

Μολαϊκός – Ερμής Μελιγούς

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Κορωνίδα Κοιλάδας

Ρεπό: Κηφισιά

7η αγωνιστική  

Ναύπλιο 2017 – ΠΑΟ Ρουφ

Παναρκαδικός – Ατρόμητος Χιλιομοδίου

Πανγυθεατικός – ΑΕ Ερμιονίδας

Ερμής Μελιγούς – Άγιος Ιερόθεος

Κορωνίδα Κοιλάδας – Άρης Σκάλας

Κηφισιά – Μολαϊκός

Ρεπό: Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

8η αγωνιστική  

Παναρκαδικός – Ναύπλιο 2017

ΠΑΟ Ρουφ – Πανγυθεατικός

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Ερμής Μελιγούς

ΑΕ Ερμιονίδας – Κορωνίδα Κοιλάδας

Άγιος Ιερόθεος – Κηφισιά

Μολαϊκός – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Ρεπό: Άρης Σκάλας

9η αγωνιστική  

Ναύπλιο 2017 – Πανγυθεατικός

Ερμής Μελιγούς – Παναρκαδικός

Κορωνίδα Κοιλάδας – ΠΑΟ Ρουφ

Κηφισιά – Ατρόμητος Χιλιομοδίου

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Άγιος Ιερόθεος

Άρης Σκάλας – Μολαϊκός

Ρεπό: ΑΕ Ερμιονίδας

10η αγωνιστική  

Ερμής Μελιγούς – Ναύπλιο 2017

Πανγυθεατικός – Κορωνίδα Κοιλάδας

Παναρκαδικός – Κηφισιά

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

ΑΕ Ερμιονίδας – Μολαϊκός

Άγιος Ιερόθεος – Άρης Σκάλας

Ρεπό: ΠΑΟ Ρουφ

11η αγωνιστική  

Ναύπλιο 2017 – Κορωνίδα Κοιλάδας

Κηφισιά – Ερμής Μελιγούς

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Παναρκαδικός

Μολαϊκός – ΠΑΟ Ρουφ

Άρης Σκάλας – Ατρόμητος Χιλιομοδίου

ΑΕ Ερμιονίδας – Άγιος Ιερόθεος

Ρεπό: Πανγυθεατικός

12η αγωνιστική  

Κηφισιά – Ναύπλιο 2017

Ερμής Μελιγούς – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Πανγυθεατικός – Μολαϊκός

Παναρκαδικός – Άρης Σκάλας

ΠΑΟ Ρουφ – Άγιος Ιερόθεος

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – ΑΕ Ερμιονίδας

Ρεπό: Κορωνίδα Κοιλάδας

13η αγωνιστική  

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Κηφισιά

Μολαϊκός – Κορωνίδα Κοιλάδας

Άρης Σκάλας – Ερμής Μελιγούς

Άγιος Ιερόθεος – Πανγυθεατικός

ΑΕ Ερμιονίδας – Παναρκαδικός

ΠΑΟ Ρουφ – Ατρόμητος Χιλιομοδίου

Ρεπό: Ναύπλιο 2017