Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Αετός Κρυονερίου έκανε την ανατροπή και πήρε την πολύτιμη νίκη με 2-1 επί του Πανευρωστινιακού.

Μια νίκη, που κράτησε τους «κιτρινόμαυρους» ζωντανούς στο κόλπο της παραμονής στην κατηγορία, καθώς έφτασαν τους 8 βαθμούς. Ο αγώνας δεν ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τον Αετό, καθώς στο πρώτο κιόλας λεπτά ο Πανευρωστινιακός προηγήθηκε με γκολ του Τζαβάρα.

Στο 30’ οι δύο ομάδες έμειναν με 10 παίκτες, καθώς οι Πετούμενος και Ντατσιονάκης αντίκρισαν την κόκκινη κάρτα. Πριν το φινάλε του ημιχρόνου, ο Άγγελος Ζάρκος με πλασέ έφερε εκ νέου το ματς στα ίσα (40′).

Στην επανάληψη, ο Αετός έδειξε μεγάλη διάθεση και πάθος για να κάνει την ανατροπή και τελικά κατάφερε να φτάσει στο 2-1 στο 75’ με απευθείας φάουλ του Νίκου Πανάγου.

Η σύνθεση του Αετού Κρυονερίου: Πανάγου Μ., Πανάγου Ν., Κωτσελάς, Αναγνωστόπουλος, Καπετανόπουλος, Δέδες (Φίλης Α.), Πετούμενος, Κατσαούνης Γ., Ζάρκος, Παλαιολόγος (Κατσαούνης), Τσολάκος