Τρίτη σερί εντός έδρας ήττα για τον ΑΣ Ρομά Ζευγολατιού, που επικράτησε 2-0 της Προόδου Αγίου Βασιλείου.

Μια νίκη που έφερε τον ΑΣ Ρομά στην 6η θέση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς, πιστοποιώντας την πολύ καλή πορεία του. Για ένα ακόμη ματς, οι γηπεδούχοι βασίστηκαν στο πάθος και τη δύναμη τους και παράλληλα, κατάφεραν να εκμεταλλευθούν το αριθμητικό πλεονέκτημα, που απέκτησαν από νωρίς.

Συγκεκριμένα, η Πρόοδος έμεινε με 10 παίκτες στο 18’, καθώς ο αρχηγός της, Σούλης Κουτσούκος αντίκρισε δύο κίτρινες μέσα σε λίγα λεπτά. Η Πρόοδος πάντως, στάθηκε καλά και με παίκτη λιγότερο και πάλεψε με όλες τις δυνάμεις της μέχρι το τέλος. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 30’ με τον Παρασκευόπουλο, όμως, στο 40’ η ομάδα του Ζευγολατιού ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα με σκόρερ τον Θανάση Καλύβα.

Οι γηπεδούχοι έλεγξαν τον ρυθμό στην επανάληψη, που κύλησε δίχως τις μεγάλες φάσεις. Τελικά, στο 90’ έγινε το 2-0, όταν μετά από ασίστ του 15χρονου Γεωργίου, ο Βαγγέλης Σούτας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βαρδάκα.

ΑΣ ΡΟΜΑ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ: Λουκάς, Καραγκούνης Π., Καραγκούνης Ε., Λουκάς Σ., Σούτας Α., Ζαφειρόπουλος (70’ Σούτας Π.), Καραγκούνης Π. (58’ Γεωργίου), Σούτας Β., Καραγκούνης Π., Καλύβας Θ. (83’ Καλύβας Δ.)

ΠΡΟΟΔΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ: Βαρδάκας, Χρυσούλας Π., Δαλαμαρίνης, Κοκκιόπουλος, Σελιώτης, Χρυσούλας Κ., Απαλός, Κυριάκος, Κουτσούκος, Μαρμαράς, Παρασκευόπουλος