Στο γήπεδο Τραγάνας στο Κιάτο, ο ΑΟ Ζευγολατιού επικράτησε 0-3 του Αετού Κρυονερίου.

Με καλή εμφάνιση, πάθος και αποφασιστικότητα, ο ΑΟΖ πήρε ένα σημαντικό τρίποντο που τον έφερε στους 24 βαθμούς. Από την άλλη, ο Αετός βρέθηκε σε κακή μέρα, δεν μπόρεσε να μπει στο πνεύμα του ματς και μοιραία ήρθε η ήττα.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά το ματς, καθώς μόλις στο 4’ άνοιξαν το σκορ με κοντινή προβολή του Κωστούρου, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Το γρήγορο προβάδισμα έβαλε σε θέση οδηγού τον ΑΟΖ, που έλεγξε τον ρυθμό στη συνέχεια και είχε τρεις ευκαιρίες με τους Βαφειάδη και Ηλία Μπάρτζη.

Ο Αετός δεν μπόρεσε να αντιδράσει, βρέθηκε πίσω με 0-1 στο ημίχρονο, ενώ και στην επανάληψη, δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός. Οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν ένα ακόμη γκολ και με την είσοδο του Παληού, βρήκαν τις λύσεις και καθάρισαν τη νίκη. Με δύο γκολ στο 65’ και στο 75’ ο Παληός διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Το Ζευγολατιό που συνέχισε με επιθετική διάθεση ως το τέλος, είχε στη συνέχεια ένα δοκάρι με κοντινό σουτ του Η. Μπάρτζη, ενώ το ματς έκλεισε με δοκάρι των γηπεδούχων στο 85’ σε σουτ του Πανάγου.

Διαιτητές: Σπήλιος (Τάγκαλης – Γερανάκης)

ΑΕΤΟΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ: Μάστορας, Κωτσελάς, Αναγνωστόπουλος, Πανάγου Ν., Καπετανόπουλος, Κατσαούνης Γ., Παπαδόπουλος, Σελλάς, Θεοδώρου, Κουλούκης (38’ λ.τρ. Δέδες), Τσολάκος (20’ Παλαιολόγος, 75’ Κοΐνης)

ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ: Μενούνος, Μπεκιράι, Βαρδουνιώτης, Σωτηρόπουλος, Μπάρτζης Κ., Παπαδάτος, Κωστούρος (58’ Παληός), Αναγνωστόπουλος, Βαφειάδης (86’ Γιαννακόπουλος), Κουτσουμπέλας (86’ Μπάρτζης Γ.), Μπάρτζης Η. (77’ Λέκκας)