Στο 2-2 έμειναν στο Ζευγολατιό, ΑΣ Ρομά και Λυκοποριά, σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, με πάθος και δύναμη, που κράτησε αμειώτο το ενδιαφέρον ως το φινάλε.

Ο ΑΣ Ρομά πήρε δύο φορές το προβάδισμα, αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει τη νίκη, παίζοντας και με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο 20λεπτο και η ψυχωμένη Λυκοποριά ισοφάρισε, για να πάρει τον πρώτο βαθμό της στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο 10’ ο Σπύρος Σούτας σκόραρε από κοντά, με το γκολ να ακυρώνεται για φάουλ στον τερματοφύλακα Γεωργίτσα. Μια απόφαση του διαιτητή Αργυρόπουλου, που προκάλεσε διαμαρτυρίες. Πέντε μετά λεπτά, ήταν η σειρά της Λυκοποριάς να διαμαρτυρηθεί για μια περίπτωση πέναλτι πάνω στον Κουτρούλη, με τον ρέφερι να έχει άλλη άποψη.

Στο 20’ ο ΑΣ Ρομά άνοιξε το σκορ με τον Σπύρο Σούτα και πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα. Η ισοφάριση της Λυκοποριάς ήρθε στο 63’ με απευθείας φάουλ του Κουτρούλη, με τον βοηθό να υποδεικνύει γκολ, αφού η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και εν συνεχεία στο έδαφος. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν, αλλά η μπάλα φάνηκε να έχει περάσει τη γραμμή.

Στο 67’ ο Σπύρος Σούτας και πάλι έδωσε νέο προβάδισμα στον ΑΣ Ρομά, που τρία λεπτά μετά, έμεινε με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Σωκράτη Καραγκούνη με 2η κίτρινη. Η Λυκοποριά ανέβασε στροφές, πίεσε και στο 85’ έφτασε στην ισοφάριση, με σκόρερ τον Μερκούρη.

ΑΣ ΡΟΜΑ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ: Ζήκας, Χαλιλόπουλος Μ., Χαλιλόπουλος Ν., Λούκας Σ., Καραγκούνης Σ.,  Παναγιωτόπουλος Σ., Χαλιλόπουλος Γ., Σούτας Σ., Καλύβας, Ζαφειρόπουλος, Παναγιωτόπουλος Χ. Έπαιξαν και οι Σούτας Β., Καραγκούνης Β.,

ΛΥΚΟΠΟΡΙΑ: Γεωργίτσας, Κουτρούλης, Μάργαζης (90’ Σινάνι), Αντωνόπουλος, Μπελίτσης, Κασκαράς, Μπακιάσι, Μαξούτης, Παπαμεντζελόπουλος (69’ Αλεξόπουλος), Παπαδημητρίου, Χαραλάμπης (75’ Μερκούρης)