Στην πρεμιέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής, η Μικτή Κ15 της ΕΠΣ Κορινθίας γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Αργολίδα, την Τετάρτη (22/12) στο γήπεδο του Τολού.

Παρά την ήττα, η Μικτή Κορινθίας πραγματοποίησε καλή εμφάνιση και άξιζε το θετικό αποτέλεσμα, καθώς στο β’ 45λεπτο, ανέβασε την απόδοσή της και θα μπορούσε να γυρίσει το ματς.

Η ομάδα της Αργολίδας προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο ωστόσο, το β’ μέρος ανήκε στην Κορινθία. Ο Γιώργος Καρνασιώτης μείωσε το σκορ στο 45’, με τους Κορίνθιους να αυξάνουν την πίεση στη συνέχεια. Χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες, με σημαντικότερη ένα δοκάρι του Κουτσουμπέλα, ενώ υπήρξαν διαμαρτυρίες για ένα πέναλτι πάνω στον Νικολάου.

Η σύνθεση της Μικτής Κορινθίας: Μέξιας, Θελερίτης, Οικονόμου, Καρνασιώτης, Κωστόπουλος, Σώτος, Φιλιππάκης, Βασίλας, Ζακούρας, Κουτσουμπέλας, Νικολάου. Έπαιξαν και οι Χατζής, Μανωλακάκης, Πιέτρι, Βελέντζας, Λιάκος.