Πρώτη εντός έδρας ήττα για την Κόρινθο ’06, καθώς έχασε με 0-1 από τη Θύελλα Ραφήνας, για την 11η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η Κόρινθος ’06 δεν μπόρεσε να πιάσει την απόδοση προηγούμενων αγώνων και πλήρωσε τα λάθη της. Καθοριστικό σημείο στην εξέλιξη του ματς ήταν το χαμένο πέναλτι του Ράπτη (56’) στο 0-0 και ενώ στο επόμενο λεπτό, η Θύελλα πέτυχε το γκολ της νίκης.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε μέτρια μέρα, είχαν προβλήματα στο δημιουργικό κομμάτι και κακές επιλογές στις λίγες τελικές προσπάθειες. Το πρώτο 45λεπτο κύλησε χωρίς μεγάλες φάσεις, με τη δύναμη και τις μονομαχίες να κυριαρχούν.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Κορίνθου μπήκε πιο δυνατά και στο 56’ κέρδισε το πέναλτι σε ανατροπή του Ράπτη από τον Σουλτανίδη. Ο Ράπτης ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον γκολκίπερ, Πάντο.

Σαν να μην έφτανε αυτό, η ομάδα της Ραφήνας βγήκε στην κόντρα και στο επόμενο λεπτό (57’)  ο Μπουντάκης με σουτ έγραψε το 0-1. Η Θύελλα έκλεισε στη συνέχεια τους χώρους προς την εστία της και κράτησε το σκορ, με τους γηπεδούχους να μη μπορούν να βρουν στόχο σε 2-3 καλές περιπτώσεις.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ ’06: Μάνος, Κωστόπουλος, Φίλης, Ντερτιλής, Δημητρίου (60’ Κουϊμελής), Τσιριγώτης, Γεωργίου (75’ Παπανικολάου), Αγγελόπουλος, Μαγγίνας (83’ Τσατσόπουλος), Κατσούκης, Ράπτης

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Πάντος, Αράπης, Παπαδόπουλος, Ντόσκας, Σχίζας, Γεραγωτέλης, Χαρακτίδης (87’ Σαντίκου), Σουλτανίδης (90’ Τσάκωνας), Δημητρίου, Μπουντάκης (82’ Ζέκιο), Κανελλόπουλος (70’ Μαϊσαδές)