Ο Ατρόμητος Χιλιομοδίου δεν τα κατάφερε στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, καθώς γνώρισε την ήττα με 0-3 από τον Πανγυθεατικό, στην Κόρινθο.

Στις δηλώσεις του ο προπονητής του Ατρόμητου, Σταύρος Τζαναβάρας στάθηκε στην καλή εικόνα που είχε η ομάδα του στο πρώτο μέρος, έκανε λόγο για άδικο σκορ, ενώ στάθηκε και σε δύο κρίσιμες διαιτητικές αποφάσεις, που θα μπορούσαν να έχουν αλλάξει τα δεδομένα.

«Συγχαρητήρια στην αντίπαλη ομάδα για το αποτέλεσμα. Ένα αποτέλεσμα που βάσει εικόνας, θεωρώ πως αδικεί την ομάδα μας. Ξεκινώντας το παιχνίδι και μέχρι το 0-1, που έγινε στην πρώτη φορά που αντίπαλος πέρασε το κέντρο και μπήκε στη περιοχή μας, υπήρχε μόνο μια ομάδα μες το γήπεδο, ο Ατρόμητος, σε όλες τις φάσεις του παιχνιδιού, σε άμυνα και επίθεση.

Είμαι ευχαριστημένος από την ομάδα, από την διάθεση που έδειξε και την προσπάθεια να πετύχει κάποιο γκολ. Σε μια κλασική ευκαιρία πάνω στη γραμμή, που έχουμε υποψία πως η μπάλα έχει περάσει, δεν τα καταφέραμε, ενώ  αδικούμαστε κατάφωρα από την απόφαση του διαιτητή να μη δώσει πέναλτι στη φάση του 19ου λεπτού», τόνισε ο Τζαναβάρας, για να καταλήξει:

«Από εκεί και πέρα πήγαμε στο ημίχρονο με σκορ που δεν περιμέναμε και δεν αξίζαμε. Στο β’ προσπαθήσαμε να κερδίσουμε κάποια μέτρια για να καταφέρουμε να σκοράρουμε για την ισοφάριση, όμως, ο αντίπαλος πάλι σε δύο καίρια σημεία και με προσωπικά λάθη δικά μας, κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι.

Αυτό που μπορούμε να κάνουμε να κοιτάξουμε επόμενη μέρα, να αφήσουμε πίσω αυτό παιχνίδι και να προετοιμαστούμε όσο καλύτερα γίνεται για το επόμενο».