Παρά τη καλή εμφάνιση, ο Ποσειδώνας Λουτρακίου ηττήθηκε με 22-20 στη Σαλαμίνα, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α2 χάντμπολ Ανδρών.

Απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδας της βαθμολογίας, που έκανε το «6 στα 6», ο Ποσειδώνας στάθηκε αρκετά καλά και θα μπορούσε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, αν ήταν λίγο πιο προσεκτικός στο φινάλε της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Λουτρακίου ήταν κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και 4 λεπτά πριν το τέλος, κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 18-19. Δεν μπόρεσε, όμως, να το κρατήσει, καθώς η Σαλαμίνα εκμεταλλεύθηκε τα λάθη των «κυανόλευκων», προσπέρασε εκ νέου και τελικά πήρε τη νίκη με 22-20.

«Η Σαλαμίνα σε αυτές τις αγωνιστικές έχει δείξει σταθερότητα και αξία προπορεύεται αήττητη  στο πρωτάθλημα. Για εμάς το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά κυνηγώντας τον αντίπαλο στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο πατήσαμε καλύτερα στο γήπεδο ισορροπώντας  το ματς.

Στα τελευταία λεπτά τα λάθη, μας κόστισαν  να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα. Συνεχίζουμε την άλλη εβδομάδα αντιμετωπίζοντας στην έδρα μας  τον Πανελλήνιο, έναν εξίσου δύσκολο αντίπαλο, και είναι επιτακτική η νίκη αν θέλουμε να παραμείνουμε  στου στόχους μας», δήλωσε ο αθλητής του Ποσειδώνα, Αλέξανδρος Ρουμελιώτης.

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 4-1, 7-1, 7-4, 10-5, 12-8 (ημχ.) 14-10, 14-12, 17-14, 17-15, 18-17, 22-20

O.X  ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Χριστοδούλου): Μανούσος, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 7, Πετράκος 4, Τρούλος 5, Μπούζος, Τσάρπαλης, Χιώτης, Κόρρος, Κλημανόγλου 2, Πασλής, Φίλης, Αποστολίδης, Δίπλαρος 1, Γεωργακόπουλος. Βασιλόπουλος 3

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργος, Αικατερίνης 2, Γκίγκας, Τυφτικίρης, Καραβάς, Ζέρβας, Δώδας, Χριστόπουλος, Χατούπης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 5, Δημητρόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου Α. 3, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 2, Ρουμελιώτης 4, Χατούπης