Ο ΚΑΟ Κορίνθου πλήρωσε το κακό 4ο δεκάλεπτο στη Νίκαια και γνώρισε την ήττα με 79-75 από τον Άρη, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της σεζόν για τον ΚΑΟΚ, που υποχώρησε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς. Η ομάδα της Κορίνθου κράτούσε την τύχη στα χέρια της για 3 δεκάλεπτα, καθώς είχε το προβάδισμα στο σκορ και τον έλεγχο του αγώνα.

Έφτασε στο 30’ με προβάδισμα 7 πόντων (59-65), όμως, στην τελευταία περίοδο, δεν βρήκε τις λύσεις επιθετικά και επέτρεψε στον Άρη να γυρίσει το ματς. Με επί μέρους σκορ 20-10, η ομάδα της Νίκαιας έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με το τελικό 79-75.

Τα δεκάλεπτα: 24-24, 41-48, 59-65, 79-75

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Σκάνδαλος 16 (1), Τζώρτζης 5 (1), Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκος 9 (1), Μπουρίτης, Πρίτσος 15, Κόλλιας 22, Χατζόγλου 8 (2), Λαζαρίδης 4 (1), Αλτσαντζής, Βλάμης

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ: Μπούτρης 2, Μακρής, Δανίκας 4, Αναγνωστάκης 14 (1), Κόης 12 (1), Τζαϊδας 2, Αυγενικός 5 (1), Λακόβ, Αδαμόπουλος, Κωσταντίνου 15 (4)