Δεύτερη σερί νίκη για τον Πανευρωστινιακό, που πέρασε με 1-4 από το Ζευγολατιό, επί του ΑΣ Ρομά και έφτασε τους 7 βαθμούς.

Πρόσωπο του αγώνα και μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ο Άκης Κατσιαούνης, ο οποίος σημείωσε και 4 γκολ! Ο Πανευρωστινιακός καθάρισε τη νίκη από το πρώτο 30λεπτο, με τον ΑΣ Ρομά να γνωρίζει την τέταρτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από την αρχή και πήραν το προβάδισμα στο 7’ με τον Κατσιαούνη, ο οποίος είχε μεγάλα κέφια. Στο 15’ έγραψε το 0-2 και στο 27’ σημείωσε το τρίτο προσωπικό του γκολ, για να κλειδώσει ουσιαστικά τη νίκη της ομάδας του.

Ο ΑΣ Ρομά που προσπάθησε στο β’ μέρος, μείωσε το σκορ στο 83’ με κεφαλιά του Παύλου Σούτα. Δύο λεπτά μετά, ο Κατσιαούνης έκανε καρέ τερμάτων, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ. Μάλιστα, ο σκόρερ της Ευρωστίνης είχε και δύο δοκάρια στην αναμέτρηση.

ΑΣ ΡΟΜΑ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ: Ζήκας, Χαλιλόπουλος Ν., Χαλιλόπουλος Γ., Καραγκούνης Σ., Λουκάς Σ., Παναγιωτόπουλος Χ., Γεωργίου, Καραγκούνης Κ., Καλύβας Ν., Καραγκούνης Π., Παναγιωτόπουλος. Έπαιξαν και οι Σούτας Π., Ζαφειρόπουλος Κ., Καραγκούνης Π., Σούτας Β., Καμπέρης

ΠΑΝΕΥΡΩΣΤΙΝΙΑΚΟΣ: Γεραρής, Κρίστιαν, Ζίζηλας, Καΐτσας (46’ Σανδραβέλης), Σούλας, Χίλα, Χριστοδουλόπουλος, Μιχαλόπουλος, Κουνάβης, Μητρόπουλος (70’ Τζαβαρά), Κατσιαούνης