Την ήττα με 1-4 γνώρισε η Κόρινθος ’06 από τη Νέα Αρτάκη στο Δημοτικό Στάδιο, για την 21η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Με πολλά νεαρά παιδιά στη σύνθεσή της η Κόρινθος ’06 εμφανίστηκε ανταγωνιστική στο πρώτο μέρος και ήταν καλύτερη μέχρι το 30’, δείχνοντας θετικά στοιχεία. Στη συνέχεια όμως, πλήρωσε τα λάθη και την απειρία, ενώ στο β’ μέρος εμφανίστηκε και η κούραση.

Η Κόρινθος ’06 μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο 3’ με τον Καρέλλα, ενώ στη συνέχεια είχε 1-2 καλές ευκαιρίες για να πετύχει ένα ακόμη γκολ. Στο 34’, όμως, πλήρωσε μια αδράνεια στην άμυνα και ο Καραμπάς έκανε το 1-1, για να πάρει προβάδισμα η Νέα Αρτάκη στο 44’ με τον Ντάμπο.

Στην επανάληψη και όσο κυλούσαν τα λεπτά, οι γηπεδούχοι εμφάνισαν σημάδια κούρασης. Στο 69’ ήρθε το 1-3 με τον Τσούτση και εκεί ουσιαστικά τελείωσε και το ματς. Στο επόμενο λεπτό, ο Ντάμπος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ ’06: Ψωμάρας, Κόκκινος, Κεφαλάς (62′ Τζαναβάρας), Παπουτσής, Μπαμπάι Ε., Καρέλλα, Κογιός (85′ Μπίμπας), Παπανικολάου (85′ Λέσσι), Μπαμπάι  Ν. (76′ Νικολόπουλος), Κουϊμελής, Κάρο

ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ: Ναβροζίδης, Χατζηστάμου, Καραλής, Μπελίτσος , Καραμπάς , Ντελέκος, Κουτρόπουλος, Μαυρόπουλος (80′ Αγγελάτος), Σπανός (65′ Πατερίτσας), Ντάμπος (71′ Λειβαδίτης), Ζαχαρόπουλος (55′ Τσούτσης)