Την ήττα με 3-1 γνώρισε στη Σκάλα από τον τοπικό Άρη ο Ατρόμητος Χιλιομοδίου, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο Ατρόμητος δεν μπόρεσε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα στη μάχη που δίνει για την παραμονή, βρίσκεται στο -3 από την 8η θέση, που οδηγεί στη σωτηρία και θα τα δώσει όλα τις δύο τελευταίες αγωνιστικές με Ερμιονίδα (εντός) και ΠΑΟ Ρουφ (εκτός).

Ανύπαρκτο πέναλτι

Το 3-1 αδικεί την ομάδα του Χιλιομοδίου, καθώς στάθηκε καλά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, πάλεψε πολύ, μείωσε το σκορ (2-1), αλλά η ήττα ήρθε στις λεπτομέρειες. Επιπλέον, καθοριστικό ρόλο έπαιξε και το πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής Ρέκκας, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Σε μια φάση που παίκτης του Άρη έπεσε μόνος του μες την περιοχή, με τον Καλαματιανό ρέφερι να δείχνει την άσπρη βούλα, προκαλώντας τις δικαιολογημένες διαμαρτυρίες από πλευράς Ατρόμητου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18’ με τον Ιατρού, για να κλείσει έτσι το ημίχρονο. Στο 55’ ο ο Γουόρντεν έκανε το 2-0, για να έρθει άμεσα η απάντησή του Ατρόμητου, καθώς στο 64’ ο Παπαγεωργίου μείωσε το σκορ.

Ο Ατρόμητος αναθάρρησε και θέλησε να πιέσει για την ισοφάριση, όμως, στο 70’ το πέναλτι που έδωσε ο Ρέκκας… έκοψε τα πόδια των παικτών του Πέρρα. Ο Μπριλάκης το εκτέλεσε εύστοχα και έγραψε το 3-1, χωρίς να αλλάξει κάτι στη συνέχεια, παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ: Σκούρτης, Στρατίκης, Μπινιώρης, Βελέντζας (40’ λ.τρ. Γκούμας), Φυσαράκης, Στασινόπουλος, Κοντούλης, Γεωργιάδης (75’ Γεωργιάδης), Στρατιδάκης, Παπαγεωργίου, Μητακίδης (46’ Χουσελάς)