Εντυπωσιακή η Θύελλα Πετρίου επικράτησε με το ευρύ 7-2 της Θύελλας Κάτω Διμηνιού και έφτασε τους 12 βαθμούς, συνεχίζοντας την πολύ καλή της πορεία.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καταιγιστικοί και έκαναν ό,τι ήθελαν απέναντι στην ομάδα του Διμηνιού, που πήγε στο Πετρί χωρίς τον Γιάννη Αναστασιάδη στον πάγκο της και παρουσιάστηκε αγνώριστη, κάνοντας το χειρότερο της φετινό παιχνίδι.

Το Διμηνιό μάλιστα, πήρε το προβάδισμα στο 12’ με σκόρερ τον Πρίφτη, όμως, η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στους γηπεδούχους. Η ομάδα του Πετρίου ανέβασε στροφές, κυριάρχησε και έφτασε να προηγείται στο ημίχρονο με 4-1, χάρη στα γκολ των Κόρακα, Μπακασέτα, Μανάβη με πέναλτι και Δόση.

Το σκηνικό δεν άλλαξε στην επανάληψη, με τους «κιτρινόμαυρους» να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να φτάνουν στο 6-1, με γκολ των Γκοτζιά και Δόση. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 6-2 με τον Πρεντούση, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Τζας, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή.

ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΤΡΙΟΥ: Καλογερής, Σιαμάς (71’ Κυριακόπουλος), Κασκαντάμης, Δόσης, Χουσελάς, Μπακασέτας, Κόρακας, Μούτσος (60’ Πέζος), Γκοτζιάς, Μανάβης (67’ Τζας), Εμιλιάνο

ΘΥΕΛΛΑ Κ. ΔΙΜΗΝΙΟΥ: Λακόβ, Τάλιος, Πρίφτης, Γιακούπι, Αβράτογλου, Μπρακούλιας, Ατματσίδης, Δημήτρι, Ψυχογιός (50’ Καραμάνι), Δάνης, Αντωνόπουλος (61’ Πρεντούσης)