Το σκορ της χρονιάς έγινε στο Σοφικό, όπου ο Πανσολυγειακός επικράτησε 7-4 του Αετού Κρυονερίου!

Μια ακόμη σημαντική νίκη για τον Πανσολυγειακό, που έπιασε στους 57 βαθμούς στην κορυφή τον Ηρακλή Λεχαίου και προσπέρασε το Σπαθοβούνι, στη μάχη που γίνεται για την άνοδο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ξεκίνημα και προηγήθηκαν στο 1ο λεπτο με σουτ του Σωτήρη Τσίγκου, για να έρθει το 2-0 στο 4’ με τον Παναγιώτη Ρωτίδη. Στη συνέχεια είχαν 2-3 καλές στιγμές, αλλά έδειξαν σημάδια χαλάρωσης και το πλήρωσαν.

Ο Αετός που δεν παράτησε το ματς, μείωσε στο 20’ με χτύπημα φάουλ του Νίκου Πανάγου και ενώ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν πως δεν υπήρχε παράβαση. Η ομάδα του Κρυονερίου βρήκε αυτοπεποίθηση και στο 35’ έκανε το 2-2 με τον Σελλά, για να έρθει η ανατροπή (2-3) στο 43’ με σκόρερ τον Γιώργο Κατσαούνη.

Με το ξεκίνημα του β’ μέρους, ο Πανσολυγειακός μπήκε αποφασισμένος και δεν άργησε να κάνει τη δική του ανατροπή. Στο 47’ ο Τούσουλης έκανε το 3-3 και στο 55’ ο Σωτήρης Τσίγκος με απευθείας φάουλ έδωσε νέο προβάδισμα.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν επιθετικά, με καλό ρυθμό και στο 62’ ο Δήμος Ρωτίδης έγραψε το 5-3, ενώ στο 74’ με προβολή του Παναγιώτη Ρωτίδη ήρθε το έκτο γκολ των «πράσινων». Στο 88’ ο Αετός μείωσε σε 6-4 με το δεύτερο γκολ του Γιώργου Κατσαούνη, για να γράψει το τελικό 7-4 στο 90’ ο Δήμος Ρωτίδης με σουτ.

Στο Κρυονέρι έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Κέκερη, με τη διοίκηση να αναφέρει χαρακτηριστικά πως «στο δεύτερο ημίχρονο μας έπαιξε 80-20 και ουσιαστικά έκανε μόνος του την ανατροπή για τον Πανσολυγειακό».

Διαιτητής: Κέκερης

ΠΑΝΣΟΛΥΓΕΙΑΚΟΣ: Καρβούνης, Κλέττας Δ. (67’ Μπάρτζης), Τούσουλης, Κορδαλής, Ρωτίδης Σ. (78’ Κλέττας Θ.), Κλέττας Ν. (46’ Μπάκουλης), Κλεμπετσάνης, Πέτρου, Ρωτίδης Δ., Τσίγκος Σ. (67’ Τόπι), Ρωτίδης Π.

ΑΕΤΟΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ: Πανάγου Μ., Αναγνωστόπουλος, Δέδες, Καπετανόπουλος, Κατσαούνης Μ., Σελλάς, Αργυρόπουλος, Πανάγου Ν., Παλαιολόγος, Κωτσελάς, Κατσαούνης Γ. Έπαιξε και ο Παπαδόπουλος.