Δεύτερη σερί νίκη για τον ΑΟ Λουτρακίου, που λύγισε με 0-1 την αντίσταση της Θύελλας Κάτω Διμηνιού, στο Κιάτο.

Τρεις μέρες μετά τη νίκη τους στο Θώδειο για το Κύπελλο (4-0), οι «οράνιε» έφτασαν δύσκολα στο τρίποντο, καθώς η Θύελλα παρουσιάστηκε σφιχτή και έπαιξε παθιασμένα και δυνατά.

Μετά από ένα κακό πρώτο 45λεπτο, χωρίς ρυθμό, ο ΑΟΛ ήταν η ομάδα που έψαξε περισσότερο το γκολ στην επανάληψη και δικαιώθηκε στο 75’, όταν ο Αμπαδιωτάκης έγραψε το 0-1. Τρία λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10, λόγω της αποβολής του Γκιζαριώτη με 2η κίτρινη, ενώ στο 84’ είχαν δοκάρι με τον Στριμμενόπουλο.

ΘΥΕΛΛΑ Κ. ΔΙΜΗΝΙΟΥ: Λακόβ, Βαγιού (59’ Μηλιώτης), Μαζαράκης, Μπλόσι, Δάνης, Κουτσοπιάς, Πρίφτης, Παπαδέλης, Αβράτογλου, Ρήγας, Πρεντούσης (79’ Λέσι)

ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Παπαφίλης, Ραπουσάι, Μαυρέλης, Βατουσιάδης (10’ λ.τρ. Μποντούρη), Γκαρμίρης, Σιώκος, Ποτήρης (88’ Δαμουλιάνος), Αμπαδιωτάκης (84’ Στριμμενόπουλος), Γκιζαριώτης, Χρυσαφίδης, Τσοχαντάρης (92’ Σταμάτης)