Στην Κορινθιακή αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής, ο Άρης Κορίνθου επικράτησε με το ευρύ 1-9 των Αμαζόνων Κορινθίας, στο γήπεδο του Λεχαίου.

Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν εμφανής από τα πρώτα κιόλας λεπτά, καθώς το νεανικό συγκρότημα των Αμαζόνων δεν μπόρεσε να ανταγωνιστεί τον ποιοτικό και έμπειρο Άρη.

Οι φιλοξενούμενους προηγήθηκαν μόλις στο 4’ με την Πετροπούλου και στο 7’ ήρθε το 0-2 από τη Γαλάνη. Στο 13’ η Γιανίτσου απέκρουσε πέναλτι της Λιάπη, που στην επαναφορά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-3.

Ακολούθησαν άλλα τρία γκολ της Παπαγεωργίου και δύο της Γαλάνη, που αύξησαν τον δείκτη του σκορ στο 0-8, για να κλείσει το ημίχρονο με το γκολ της Κασσάρα (41’) από πλευράς Αμαζόνων, που μείωσε σε 1-8. Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε, με τον Άρη να κάνει αλλαγές και να κατεβάζει ταχύτητα και τις Αμαζόνες να παρουσιάζονται πιο ανταγωνιστικές. Λίγο πριν το φινάλε, η Παπαγεωργίου με το 4ο προσωπικό της γκολ διαμόρφωσε το τελικό 1-9.

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ: Γιανίτσου, Βύρλα, Σούκουλη, Κανελοπούλου,  Κακούρη, Γκότση, Λάμπρου (46’ λ.τρ. Δήμα), Σπανού, Πιερουτσάκου, Κασσάρα, Τσακανίκα (46’ Καρέλα)

ΑΡΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ: Κοτσώνη (46’ Μπάρκα), Καπετανοπούλου (46’ Δικαιουλάκου), Οικονόμου, Δαρσινού, Μαρινού, Λιάπη, Λουφάκη,  Παπαγεωργίου, Βουρλιωτάκη (46’ Μιχαλοπούλου), Γαλάνη (46’ Δερμεντζόγλου), Πετροπούλου