Στο γήπεδο των Εξαμιλίων, ο Ατρόμητος Χιλιομοδίου επικράτησε με το ευρύ 0-8 του Αστέρα Κορίνθου και προκρίθηκε στη β’ φάση του Κυπέλλου Κορινθίας.

Μια άνετη πρόκριση για τον Ατρόμητο, καθώς η διαφορά των δύο ομάδων σε όλα τα επίπεδα, ήταν εμφανής απ’ το ξεκίνημα της αναμέτρησης.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε μόλις στο 6’ με πέναλτι του Στασινόπουλου και στο 10’ έφτασε στο 0-2 με τον Χουσελά. Ο Στασινόπουλος με σουτ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 28’ και ένα λεπτό μετά ο Μπινιώρης με κοντινό πλασέ έγραψε το 0-4, σκορ με το οποίο, έκλεισε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Χουσέλας σκόραρε εκ νέου στο 48’ και στο 55’ ήταν η σειρά του Μέξια να χριστεί σκόρερ με σουτ μέσα από την περιοχή. Το 0-7 σημείωσε ο Φυσαράκης στο 64’ και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μέξιας στο 71’ με το δεύτερο δικό του γκολ. Ο Ατρόμητος είχε και δύο δοκάρια με Γκούμα (26’) και Χουσελά (70’).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ: Πέτρου, Μορφονίδης, Βλάχος Γ., Κατσανάκης Γ. (46’ Λημνιάτης), Μπασιώτης, Κατσανάκης Θ., Βλάχος Ν., Λώλης, Βασίλας, Ανδριανόπουλος (70’ Καραβούλης), Στριμμενόπουλος

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ: Διασσινός, Γκούμας (32’ Σελιώτης), Παινέσης, Θεοδωρόπουλος (46’ Πάραμ), Βελέντζας, Φυσαράκης, Μπινιώρης, Μέξιας, Χουσελάς, Ντεμάι, Στασινόπουλος