Βαθιά βαθμολογική ανάσα για τον Παννεμεατικό, που πήρε τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, με 3-2 επί της Κορίνθου ’06.

Παρότι βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, οι ψυχωμένοι Νεμέατες έκαναν την ανατροπή και έφτασαν τους 4 βαθμούς, με την Κόρινθο ’06 να συνεχίζει δίχως βαθμό, έχοντας πλέον 5 ήττες.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν νωρίς το προβάδισμα με γκολ του Βρενόζι στο 5’. Η απάντηση του Παννεμεατικού ήρθε στο 15’ με κεφαλιά του Φραγκάκη. Η Κόρινθος ’06 πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Αθανασόπουλο στο 30’, για να γίνει το 2-2 στο 44’ με τον Τζίνη.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και είχαν δοκάρι με τον Τάκη Παππά στο 50’, για να κάνουν τελικά το 3-2 στο 62’ με σκόρερ τον Γιώργο Παππά. Η Κόρινθος ’06 που πάλεψε για την ισοφάριση, έχασε σημαντική ευκαιρία στις καθυστερήσεις με τον Παντούδη, το σουτ του οποίου, μπλόκαρε ο Κοντογέωργος.

Ικανοποίηση στη Νεμέα, για την εμφάνιση, τη διάθεση και το πάθος που έβγαλαν οι παίκτες, παρότι το άγχος τους ήταν εμφανές. Από την άλλη, η Κόρινθος ’06 έμεινε με τη πίκρα μιας ακόμη ήττας, πληρώνοντας τα λάθη και την απειρία της.

ΠΑΝΝΕΜΕΑΤΙΚΟΣ: Κοντογεώργος, Σχοινοχωρίτης (40’ λ.τρ. Λουκά), Παππάς Τ., Φραγκάκης, Τσιάκος, Τζίνης, Μητράκος, Παππάς Γ., Γεωργίου (60’ Παλυβός), Παπουτσής, Σαρρής (88’ Αναγνωσταράς)

ΚΟΡΙΝΘΟΣ ’06: Χατζηβασιλάκης, Κακούρας, Νασιμέντο, Μπαχλάβας (46’ Βουτσινάς), Τσολάκος, Κόκκινος, Αθανασόπουλος, Βρενόζι, Παντούδης, Δέδες (60’ Λέσι Ι.), Δίχρης