Σημαντική νίκη για τον Ολυμπιακό Λουτρακίου, που επικράτησε 2-1 του Παννεμεατικού στο Θώδειο Στάδιο.

Μια νίκη που έφερε τον Ολυμπιακό στους 6 βαθμούς και άφησε στον 1 τον Παννεμεατικό, που γνώρισε την τρίτη του ήττα στο πρωτάθλημα. Το ματς ήταν αμφίρροπο, με καλύτερο ρυθμό και θέαμα στο δεύτερο ημίχρονο και τους Λουτρακιώτες να παίρνουν τελικά το τρίποντο, λίγο πριν το φινάλε, με δράστη και πάλι, τον Νίκο Παπαδημητρίου.

Το πρώτο 45λεπτο ήταν «σφιχτό», μοιρασμένο, με τη δύναμη να κυριαρχεί και τις ομάδες να προσέχουν ιδιαίτερα τα μετόπισθεν. Ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα στο 32’ με τον Λόντρα, για να έρθει η απάντηση του Παννεμεατικού στο 42’ με απευθείας φάουλ του Τάκη Παππά, ο οποίος έκανε το 1-1.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έμειναν γρήγορα με 10 παίκτες, καθώς στο 55’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Βασιλείου, με διαμαρτυρίες από πλευράς Νεμέας, που θεωρούν τραβηγμένη την απόφαση του διαιτητή Βλαντή. Το ματς άνοιξε και απέκτησε καλύτερο ρυθμό, με τις ομάδες να ψάχνουν το νικητήριο γκολ, έχοντας από 2-3 καλές ευκαιρίες.

Ο Παννεμεατικός είχε δοκάρι με τον Παπουτσή και ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που τελικά βρήκε τη λύση για να πάρει το ματς. Στο 85’ σε ωραία αντεπίθεση, από ενέργεια και ασίστ του Γλυκοφρύδη, ο Παπαδημητρίου με πλασέ μέσα από την περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Ελοκρανταμινέμ, Μαυραγάνης, Στριμμενόπουλος, Βαραβέρης, Μαυρέλης, Παπαδημητρίου (92’ Παππάς), Σμυρνής, Ντόντος (70’ Στουλίκα), Γλυκοφρύδης, Σέγγας, Λόντρας (74’ Δελότας)

ΠΑΝΝΕΜΕΑΤΙΚΟΣ: Κοντογεώργος, Τσιάκος, Παππάς Τ., Φραγκάκης, Λουκά (48’ Παπουτσής), Τζίνης, Παππάς Γ., Γεωργίου, Σχοινοχωρίτης, Σαρρής (80’ Παλυβός), Βασιλείου