Στο γήπεδο του Λεχαίου, Άγιος Γεώργιος και Αστέρας Κορίνθου μοιράστηκαν τους βαθμούς, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Ήταν η δεύτερη σερί εντός έδρας ισοπαλία για τον Άγιο Γεώργιο, που έφτασε τους 9 βαθμούς, αλλά και η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για τον Αστέρα, που έχει πλέον 13 βαθμούς.

Το πρώτο μέρος έμεινε στο 0-0 με τον Αστέρα να είναι νωθρός και να παρουσιάζει μέτρια εικόνα. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ζωηροί, είχαν μεγαλύτερη κατοχή μπάλας και απείλησαν σε δύο περιπτώσεις με τον κορυφαίο τους παίκτη, τον Στρούμπα, ο οποίος δεν μπόρεσε να βρει τον στόχο.

Στο β’ 45λεπτο, ο Άγιος Γεώργιος μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο 57’ με ωραίο πλασέ του Ντόμι έξω από την περιοχή, ενώ ακολούθησε μια καλή ευκαιρία με τον Μάρα. Ο Αστέρας ανέβασε στροφές μετά το 60’, όταν άλλαξε τον σχηματισμό του, παίρνοντας και ώθηση από τους παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο.

Κατάφερε έτσι να ισοφαρίσει στο 70’ με τον Παναγιώτη Αντωνόπουλο. Οι φιλοξενούμενοι τα έδωσαν όλα στη συνέχεια για τη νίκη, με τον Άγιο Γεώργιο να δείχνει επηρεασμένος από την ισοφάριση και να κάνει μέτριο τελευταίο 20λεπτο.

Το ματς άνοιξε στο τελευταίο 10λεπτο, με τον Αστέρα να είναι πιο απειλητικός, με τους Αντωνόπουλο και Δελώτα, ο οποίος στο 91’ είχε δοκάρι. Στο 90’ ακυρώθηκε γκολ του Μάρα για τους γηπεδούχους για επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα Ασωνίτη. Το ματς έκλεισε μια σημαντική ευκαιρία για τον Αστέρα με τον 15χρονο Μελισσαρόπουλο.

Διαιτητές: Βορινιώτης (Θεοδωρόπουλος – Παπαδημητρίου)

ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Γιαννίλα, Ζαφειρόπουλος, Διονέλλης Αγγ., Διονέλλης Ακ., Πετρόπουλος, Στρούμπας Σ., Ζερβάκος, Ντόμι (68’ λ.τρ. Λούκα), Μάρας, Σίνα, Πλακάλι

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ: Ασωνίτης, Μορφονίδης, Σαϊσανάς (72’ Κατσανάκης Θ.), Κοκιόπουλος, Κατσανάκης Γ., Κούτρας, Βερντίνι, Βασίλας (46’ Καραβάς), Βλάχος (60’ Αντωνόπουλος Π.), Σινάνος (88’ Μελισσαρόπουλος), Κατράς (46’ Δελώτας)